Nawigacja
Dla uczniów
Zajęcia dodatkowe
Organizacja roku szk.
Plan lekcji 2014/2015
Zestaw podręczników
PSO
Dla maturzystów
Procedura maturalna
Strona CKE
Strona OKE Jaworzno
Dla Gimnazjalistów
WARUNKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2014/2015
Dni otwarte - harmonogram
Oferta naszych klas
Dla rodziców
Statut Szkoły
Wzór podania o egzamin
Zwolnienie z zajęć W-F - procedura
Zebrania z rodzicami
Zwolnienie z zajęć - wzór
Usprawiedliwienie - wzór
Pliki cookies
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności
Powitanie
II Liceum Ogólnokształcącece im. S. Wyspiańskiego
42-500 Będzin ul. Teatralna 5
tel. 267-45-80; e-mail: 2lobedzin@gmail.com

Wesołych Świąt !!!

Źródło grafiki: http://swiat-obrazkow.pl/obrazek-choinka_na_boze_narodzenie-1-28071-294.html

SPOTKANIE WIGILIJNE W WYSPIANIE

Uczniowie Wyspiana w II etapie Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich
Miło nam poinformować, że troje naszych uczniów zakwalifikowało się do II etapu Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich zorganizowanego przez Katedrę Kulturoznawstwa i Filologii Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Są to : Karolina Synowiec, Karolina Wójcik i Łukasz Cofur. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

Geografowie z "Wyspiana" w "Żylecie"
W dniu 17 grudnia 2014 uczestnicy rozszerzenia z geografii wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie mogli dotknąć skamieniałości sprzed setek tysięcy lat (w tym zębów rekina czy skamieniałych ekskrementów żółwia). Dowiedzieli się również, jak rozpoznawać skały budujące skorupę ziemską.
Serdecznie dziękujemy za atrakcyjne zajęcia.Źródło foto: http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,4649,dinozaury-w-sosnowcu---muzeum-wydzialu-nauk-o-ziemi-us.html

Niektórzy lubią poezję...
Wszyscy znamy słowa Wisławy Szymborskiej. Dodajmy: lubią pisać i/lub czytać. Do grupy miłośników mowy wiązanej należy niewątpliwie Anna Benduska (III b), która w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Twórczość ze szkolnej ławy" zajęła II miejsce.
Składamy serdeczne gratulacje!
mgr Ewa Pawik

Żródło grafiki: http://dobrerece.pl/konkurs-tworczosc-ze-szkolnej-lawy/

Sukces Wyspiana w XII Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Siewierzu I Miejsce dla Miłosza Kidawy, Wyróżnienie dla Joanny Janus!!!Nasza reprezentacja w składzie: Miłosz Kidawa oraz Joanna Janus spisała się na medal we wczorajszych muzyczno-obcojęzycznych zmaganiach. W kategorii szkół średnich zdobyliśmy pierwsze miejsce i wyróżnienie. Liryczne piosenki poprowadziły nas do sukcesu, Miłosz wykonał utwór „Say something”, Joasia- „The clown”. Duma i radość tym większe, że nasi przedstawiciele to uczniowie klasy pierwszej - Miłosz i drugiej- Joasia. To się nazywają Debiuty! Serdeczne gratulacje!!!

Low Point - Dół czy depresja?


17 grudnia w iście psychologiczno-duchowej asyście szkolnego psychologa Luizy Witkowskiej i księdza Pawła Stanisza, klasa 1b udała się do katowickiego oddziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Naszą tradycją od kilku lat jest uczestnictwo w organizowanych w ramach Strefy Młodzieży SWPS warsztatach dotyczących psychologicznych aspektów dojrzewania i funkcjonowania młodzieży w dzisiejszym świecie. Tym razem wspólnie z prowadzącym - psychologiem i seksuologiem Michałem Pozdałem - nasi uczniowie zgłębiali tematykę depresji. Obniżone samopoczucie, samookaleczanie, samobójstwa młodzieżowe, jak pomóc sobie i innym – to główne „słowa-klucze” do zrozumienia tego rozpowszechnionego zaburzenia. Mamy nadzieję, że przystępny język zajęć, zadziwiające „hipopotamowe” metafory oraz sympatyczna atmosfera pozwoliła nie tylko na poczucie klimatu uczelni ale przede wszystkim wzmocniła profilaktykę zaburzeń depresyjnych.

Zapraszam do obejrzenia filmiku dotyczącego głównych problemów związanych z tematyką depresji.

LW


Źródło: http://www.swps.pl/strefa-mlodziezy/spotkania-psychologiczne/9135-low-point

DZIEŃ WALKI Z AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, w związku z tym młodzież Wyspiana uczestniczyła w tym dniu w prelekcji na temat źródeł zakażenia wirusem HIV wygłoszonej przez Pana Dariusza Pietrek z Katowickiego Instytutu Psychoterapii. 4 grudnia natomiast odbył się I Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS. W konkursie uczestniczyło 35 uczniów, którzy odpowiadali na pytania dotyczące przyczyn, objawów i profilaktyki AIDS.

I miejsce w konkursie zdobył Karol Komorowski
II miejsce Paweł Zgajewski
III miejsce Martyna Biczak

Gratuluję zwycięzcom
KK

Dziękuję, nie piję

Wczoraj, podczas godziny wychowawczej klasy 1B, psycholog szkolny Luiza Witkowska przeprowadziła warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. "Dziękuję, nie piję" udostępniony przez Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Będzinie. Przedstawione w filmie scenki stały się punktem wyjścia do dyskusji na temat szkodliwości oraz zalet picia alkoholu. Jak się okazało, najtrudniejszym elementem zajęć było znalezienie trafnych argumentów popierających spożywanie alkoholu. Zajęcia zakończyły się prezentacją alternatywnych zakończeń historii przedstawionych w materiale filmowym.
Klasie 1 b dziękuję za zaangażowanie, zaciekłą dyskusję i gratuluję dużej wiedzy dotyczącej mechanizmów uzależnień oraz ich negatywnych skutków.
Luiza Witkowska

2d na tropie przestępstw, czyli warsztaty w ramach projektu "Akademia Bezpieczeństwa WSZOP"

Wiktymologia, kryminologia, kryminalistyka i daktyloskopia… Te pojęcia od wczoraj nie kryją przed nami tajemnic, dzięki warsztatom prowadzonym przez wykładowców Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach – nadkom. Joannę Czechowską, nadkom. Mirosława Będkowskiego oraz dr Michała Kalitowskiego. Zwiedzanie nowoczesnego laboratorium kryminalistyki, poznanie najnowszych metod i środków służących do ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych, poznawanie sekretów specjalnych pędzli z marabuta oraz „magicznych” walizek techników kryminalistyki, no i oczywiście zasady zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa to niezwykle interesujące elementy zajęć, w których uczestniczyła klasa 2d wraz z prof. Izabelą Zawadą oraz prof. Luizą Witkowską. Do Będzina wróciliśmy pełni nowej wiedzy i wrażeń, ze świeżo pobranymi przez nadkomisarza Będkowskiego odciskami palców…
LW

Po prostu: doskonali!
Wystąpienia publiczne i wygłaszanie przemówień to sztuka. Kontakt z dobrym mówcą potrafi inspirować i energetyzować. Wszyscy o tym wiemy a szczególnie nasi uczniowie: Ania Benduska, Damian Kika, Jakub Płonka i Przemek Krzywdziński, którzy debatowali po raz kolejny. Była to najlepsza debata w ich wykonaniu. Wznieśli się na wyżyny i wprowadzili w zachwyt. Górowali nad przeciwnikami szczególnie w celnych uwagach i umiejętności ripostowania. Do udziału w następnym etapie zabrakło im jednego głosu. Nie oznacza to jednak, że przegrali! Można użyć jedynie stwierdzenia, że nie wygrali. Niedosyt ogromny! Zasłużyli na to by być w następnym etapie!
Jakub Płonka po raz kolejny został uznany najlepszym mówcą! Faktycznie, nie miał sobie równych!
Gratuluję serdecznie i dziękuję za: kilkumiesięczną, wytężoną pracę, nocne rozmowy, inspirujące wątki, wzruszające wyznania, gołębia i wizyty w szafie… Myślę, że "nasza Narnia" pozostanie w pamięci na długie lata…
Swoją postawą udowodniliście, że na temat historii Śląska możemy dyskutować z każdym w naszym województwie. Nie przez przypadek znaleźliśmy się przecież w ósemce najlepszych szkół, jako jedyni reprezentując Zagłębie. Ale nasza przygoda z debatowaniem się nie kończy...
MH
Teatr
Wyspian
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło