„ERASMUS + MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY KROCZYCE 2019”

Uczniowie naszego Wyspiana już po raz czwarty uczestniczyli w międzynarodowej wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+. Tym razem projekt realizowany był w Kroczycach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej , w towarzystwie młodzieży z Portugalii, Rumunii i Grecji.

            Przez 8 dni młodzież debatowała i dyskutowała na tematy związane z demokracją, odpowiedzialnością i zaangażowaniem obywatelskim oraz sytuacją polityczną w krajach europejskich. W czasie wyjazdu dla młodzieży zorganizowano dwie wycieczki. Piątek uczniowie spędzili w Krakowie, który jak zwykle zachwycił swoim urokiem, z kolei poniedziałkowa wizyta w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu – Brzezince wywołała łzy wzruszenia i nastroiła odwiedzających refleksją nad tragicznym losem tysięcy ludzi zamordowanych w czasie wojny.

Julia tak podsumowuje miniony czas: „Na wymianie oprócz nauki o demokracji mogliśmy poczuć klimaty Grecji, Portugalii i Rumunii, zasmakować potraw naszych południowych sąsiadów , poznać tradycyjne tańce i przyśpiewki. Uczestnicy obdarowali nas ciepłem, uściskami i mnóstwem uśmiechów. To był niezapomniany czas”.

Złota polska jesień była cudownym dopełnieniem niezapomnianych przeżyć i spotkań.