„WYCIECZKA DO WARSZAWY”

W dniach 05-06 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Warszawy organizowanej w ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę „Będzin wczoraj i dziś”.

Dwa dni wypełnione były nie tylko zwiedzaniem, spotykaniem nowych, ciekawych ludzi, miejsc i faktów związanych z kulturą żydowską, ale także poznawaniem charakterystycznych miejsc Warszawy i jej klimatu.

Nowoczesne Muzeum Polin, spacer po Łazienkach, niezapomniane i wzruszające spotkanie z Panią Krystyną Budnicką, jedną z nielicznych żyjących świadków powstania i eksterminacji Żydów Getta Warszawskiego oraz koszerny obiad zjedzony w Szkole Żydowskiej wraz z jej uczniami to jedne z licznych atrakcji naszego wspólnego wyjazdu.

Z pewnością przeżyte wzruszenia i zdobyta nowa wiedza na długo pozostaną w naszej pamięci.